Rizika očkování
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Nežádoucí účinky

Podělte se s ostatními se svými zkušenosti s nežádoucími účinky očkování.
Není nutná žádná registrace, u zveřejněného textu bude ukázáno jen jméno, které uvedete! Telefon a mail uveďte v případě Vašeho zájmu, tyto údaje nebudou u příspěvku ukázány.

Vložit příspěvek

Zapni si JavaScript, abys neviděl tyto kontroly. Kolik je tri|krat|sest?

Příspěvky

23.8.2016
Veronika

Ráda bych se podělila o svou zkušenost. Dcera prodělala jen povinná očkování, po hexe měla nepříjemné reakce, které jsem ale považovala za nutné zlo....přestala spát, pravidelně jíst, objevily se noční běsy a ekzém na zadečku v místě vpichu. Reakce po MMR mě ale děsí do dnes. Dvanáctý den po MMR mi upadla do křečí, třásla se po celém těle, prstíky měla zkroucené obracely se jí oči v sloup. Druhý den horečka a po několika dnech horeček se osypala. Celé to trvalo tak týden a zdálo by se, že už to bude dobré. Ovšem čtyři měsíce poté se u dcery vyskytla Henoch Shonleinova puprura- velmi vzácné autoimunitní onemocnění....a reakce Dr.? To mohla mít po čemkoliv, takže nehlášeno......

21.8.2016
MONIKA

Očkovala jsem dceru - druhé dítě ve 12-ti měsících a po hexavakcíně začala při rozzlobení a neuspokojení bít hlavičkou do postýlky, do země, přijít ke mě a kousat mě do ruky, nohy, štípala nechtíkama a koukala na mě, co já na to... po nějakém měsíci mi to přišlo už víc, než běžný dětský vztek a nasadila jsem homeopatika. Hlavičkou už nikam nebije a kouše mě tak 1-2x za den. Velký úspěch, ale bojím se dalšího očkování a nevím jak z se toho zapeklitého koloběhu vymanit.

Naše malá jen štípe , hlavně při usínání. Jinak pokud byl problém tak bych neočkovala, je to první známka že se něco děje. Léčba dítěte vás pak bude stát více jak případná pokuta a do školky ji stejně nebudete moci dát jako já. Viděli jsme v ordinaci při 3 leté kontrole chlapečka , kterého očkovali i když měl dost silný ekzém - některé boláčky byly až do živa. Nevěděla jsem zda matku varovat či ne, plno lidí věří lékařům až za hrob. Ta vyrážka bylo dost vážné varování že imunita má problém a hned do něj perou další látky. Lékaře to nezajímá , má od Vás povolení , takže je za vodou. Jinak očkování jsem již nepovolila.
A druhé co čekáme už ani náhodou očkovat nebudem. Řekla jsem to své lékařce a ta nám sdělila že je to naše věc a dítě nám vezme . Je málo lékařů co se takto zachovají . Hlavně straší přistěhovalcema atd. atd . Přeji všem zdravé a vitální děti .

2.8.2016
Katka

Čtu Vaše příběhy a je smutno. Máme vnučku 2,5 rozhodli jsme se neočkovat zatím nebyla nemocna tedy jednou měla rýmu ještě chci zminit že nebyla kojená. Vy kdo se rozhodujete jestli dát očkovat pročtěte si všechny dostupné informace.

20.7.2016
Eva Kupilíková

Očkovala jsem dceru - druhé dítě ve 12-ti měsících a po hexavakcíně začala při rozzlobení a neuspokojení bít hlavičkou do postýlky, do země, přijít ke mě a kousat mě do ruky, nohy, štípala nechtíkama a koukala na mě, co já na to... po nějakém měsíci mi to přišlo už víc, než běžný dětský vztek a nasadila jsem homeopatika. Hlavičkou už nikam nebije a kouše mě tak 1-2x za den. Velký úspěch, ale bojím se dalšího očkování a nevím jak z se toho zapeklitého koloběhu vymanit.

12.6.2016
Monika

Také jsme slepě věřili našemu lékařství, hlavně očkování. Do 3 měsíců naše malá bez problémů s jídlem , spánkem začínala žvatlat a pást koníčky, koukala do očí. Po první dávce hexi noční pláč , problém s krmením, vyrážka, hlavu již nezvedala a po žvatlání jako když utne. Přišla nám jako uražená, vyhýbala se očnímu kontaktu. Dnes již jí budou 3 roky. Rok již víme odkud vítr fouká. Dostala ještě 2 dávky hexi než nám to došlo. Poslední již nedostane , lékařka nám řekla že není problém dál očkovat i když malá má - atopický ekzém, autoimunitní poruchu štítné žlázy - ve 2 letech , zánět ve střevech - prožene jí vláknina , nebo tužší strava . Dále má hyperaktivitu , stále moc nekomunikuje, zacpává si uši a vyhýbá se očnímu kontaktu máme podezření na lehčí formu autizmu. To jsme s lékařem neřešili. Stejně nám nepomohli , jediné co zjistili byla ta štítná žláza. At. ekzém léčíme vlastní mastí z měsíčku - kupovaný a kortikoidy to jen zhoršili. Dále dieta - nesnese vlákninu a složité cukry , veškerou zeleninu a ovoce odštavnujem a ještě pak následně cedíme .... Je toho moc s čím se potýkáme . Vím že to nikdo nebude řešit pokud to půjde zametat pod koberec. Vakcína tu je +- 8 let ,tak až budou tito lidé plnoletí teprve se uvidí co to bylo za svinstvo. Vypadá to jako úmyslná likvidace lidí východního bloku. Vakcína není naše proč?????? Strava také není nic moc. Jinak věřím že autizmus, leukémie, a všechna onemocnění spojená s imunitou jsou následkem narušení imunity vakcinací + veškerá mozková poškození , čímž je i autizmus atd. Když jsme zjistili jak vakcína funguje tak to teprve začalo vše zapadat . Imunita není tak hloupá aby útočila na mrtvou baktérii proto se do vakcín přidávají /dráždidla/ tox. látky které imunitu donutí reagovat , ale s tím se můžou i spustit nemoci dědičné dříve než by přišli v průběhu života. Pokud bude imunita silná nemusejí propuknout nikdy. Imunita = střevní flora, proto záměrně ta strava. Lékař se pak ptá kdo co má v rodině atd. atd. no to víte to máte po tom a tom , a vakcína je z obliga že. Dvouletému dítěti útočí imunita na vlastní orgán štítnou žlázu???? dědičné??? Při narození se toto testuje byla v pořádku . DĚKUJI VÁM ZA TO JAK SE O NAŠE MALÉ STARÁTE. Budu raději končit jsem zas doruda. Jinak pokud nekojíte, narodí se císařem nebo dříve prodlužujte dobu očkování pokud se bojíte sankcí, ale věřte že je to největší svinstvo do těla toho malého. Imunita se nevyšetřuje před očkováním, a pak už je pozdě a hlavně nic nedokážete . Naši vládní činitelé sami jsou nedostatečně proočkováni- je třeba je nechat přeočkovat odpovídající dávkou ku váze , asi tak 0,5 až 1 litr hexi do každého a to 4x . Proto se očkuje brzo aby tvoreček neřekl co ho bolí. Lidi držte se , stejně to dříve či později praskne , hlavě to už není o pomoci ale o biznisu . Pokud je pravda že i evoluce je podvod , věřím že všichni co toto mohou dopustit budou náležitě odměněni.

3.6.2016
Radka

Bohužel jsme patřili k rodičům, kteří slepě věřili, že očkováním zajistí svým dětem plné zdraví. Svůj velký omyl jsme pochopili až u třetího dítěte. Paní doktorka v jeden den našeho syna oočkovala hexavakcínou, prevenarem a rotarixem, o měsíc později dostal další dávku hexavakcíny a prevenaru. Náš syn se do té doby vyvíjel nadstandardně dobře, po té jsme měli pocit, jako by ho někdo vyměnil. Přestal žvatlat, zapomněl mnoho věcí, které uměl, přestal nás vnímat... je autista. Pochopili jsme, že i problémy našich dvou dcer nejsou náhodné. Celková bilance ockování: nejstarší dcera ADHD, laktózová intolerance, potravinová alergie; mladší dcera ADD, laktózová intolerance, potravinová alergie; a náš syn je autista... Lékaři nám tvrdí, že problém je v dědičnosti. Nikdo z naší rodiny žádnými obdobnými problémy netrpí. Ve třídě starší dcery je minimálně 8 dětí s hyperaktivitou nebo jinou poruchou autistického spektra, u mladší dcery minimálně 7... Vůbec nechápu, jak je možné tato čísla ignorovat a neřešit. Takhle se přece genetika nechová, kde jsou ti dospělí autisté!!

3.6.2016
Lucie

Dobrý den 1.4. syna 2,5 roku očkovali první dávkou Priorixu. Od té doby se mu tvořilo hodně modřin, převážně na lýtkách. Myslela jsem, že důvodem bude přechod z oteplováků do jarních kalhot a neustálé lezení po stromech a prolézačkách. V květnu už mi přišel hodně modřinatý a začala jsem ho sledovat. Na konci května se mu začaly tvořit modřiny po celém těle téměř samy od sebe. Vzala jsem ho k doktorce a krevní testy ukázaly, že má kriticky nízkou hladinu krevních destiček a hrozí mu vnitřní krvácení a krvácení do mozku. Ihned byl převezen do nemocnice, strávil tři dny na JIP a dostával velké dávky kortikoidů, které bude brát asi ještě měsíc v nízkých dávkách. Má autoimunitní onemocnění. Dělaly mu všemožné testy, rentgen, sono a příčinu nezjistily. V příbalovém letáku Priorixu je ve vedlejších účincích jako vzácné uvedena zvýšená tvorba modřin díky snížené hladině krevních destiček. Doktorka přiznala, že to asi bude reakce na očkování, protože je jinak naprosto zdráv a žádný zánět v těle, který by mohl takovou reakci imunitního systému vyvolat, nemá. Přesto do propouštěcí zprávy jako příčinu uvedla "snad po respiračním infektu" . Na podzim čeká syna druhá dávka Priorixu. Udělám všechno proto, aby ji nedostal.

25.5.2016
Jana

První syn plně očkovaný dle očkovacího kalendáře, navíc i proti rotavirům a pneumokokovým infekcím. Druhého syna jsme také nechali naočkovat Rotarixem, po tomto očkování jsme ale začali být u něho velmi ostražití (co se očkování týká). Po první dávce Rotarixu měl totiž takový průjem, že jsem myslela, že to nemůžeme ani ustát, to ale nebylo vše, příšerně několik dní řval opravdu jako lev, byl k neutišení a nebyl to obyčejný pláč! Ihned jsem volala pediatrovi, ale ten to jen komentoval tím, že je to NORMÁLNÍ reakce a divil se, proč "plaším"!!! Pro mě naprosto neuvěřitelná reakce lékaře. Asi v nějakém pomatení smyslů jsem ho nechala naočkovat i druhou dávkou, ale příšerný řev se opět opakoval. Po této zkušenosti jsme nakonec povinnou hexu odsunuli až na devátý měsíc věku, ale přesně od začátku tohoto očkování syn trpí na velmi časté a velmi dlouho trvající problémy s dýchacími cestami - rýma, celkové zahlenění bez vnějších projevů rýmy, kašel, navíc pozoruji i vývojové opoždění. Priorixem očkovat nehodláme, nebo alespoň ne do případného nástupu do školky, a tak pevně věříme, že snad do té doby páni poslanci zmoudří a nechají na každém rodiči, zda chce nebo nechce své dítě nechat očkovat a případně proti čemu... Kdybych měla třetí dítě, očkovat nedám, opravdu ty komplikace za to nestojí, max. očkování proti tetanu.

19.4.2016
Barbora

Prosím Petru Langovou, která vložila příspěvek dne 5.2.2016 - odkaz, který jste vložila (facebook.com/down...81ZKY.docx) mi bohužel nefunguje a moc by mě zajímal.
Pokud byste si našla tu chvilku, prosím znovu o zaslání odkazu sem, nebo na můj email: barciba@seznam.cz.
Moc děkuji!

31.3.2016
Jan

Náš syn po druhém očkování hexavakcínou skončil na JIP. Asi po týdnu po očkování po půlnoci začal zvracet. Na pohotovosti nám bylo řečeno, že to nic není a že musí mít dietu ( jakou dietu? byl pouze kojen! ). Nakonec v ten den Naše lékařka po shlédnutí Našeho Adriánka konstatovala, že musí do nemocnice na pozorování. Byl přijat v ten den na dětské oddělení. Moje paní s ním zůstala v nemocnici. Byla mu zavedena kanyla. Po dvou dnech se jeho stav zhoršil natolik, že byl převezen na JIP se silným průjmem. Neudržel v sobě vůbec nic. BYLO TO STRAŠNÉ! Malý neustále strašně plakal a nebyl k utišení. Nejhorší den nás čekal o víkendu ze soboty na neděli. Vypadalo to, že umře. Lékař který měl noční službu se na něho nepřišel podívat i po naléhání setry ( to jsem slyšel jak to šeptala sestra druhé sestře¨). Navíc ze soboty na neděli neměl kanylu a přitom průjmoval co do něj vlezlo. Byl potažený šedou kůží, zapadlé černé očička které se jen dívaly jedním vytřeštěným směrem. Nebyl to brekot..byl to křik! Sestra která přišla na ranní směnu brečela a nevěřila vlastním očím co se to za tu noc s ním stalo. Sehnala zástup lékaře a ten mu zavedl kanylu a dostal antibiotika širokospektrální. Byla mu diagnostikována EKOLI 121. Nevíme kde to mohl dostat. Nakonec se ho podařilo zachránit díky schopné primářce dětského oddělení. Když byla položena otázka lékaři zda má s jeho onemocněním spojitost očkování...bylo nepřímo řečeno, že ano, ale to nikdo nedá na papír a nikdo z lékařů to neřekne na plná ústa! Po třetím očkování dostal po týdnu horečky 40st a to po dobu 4 dnů. Nakonec dostal antibiotika a ta mu zabrala. Čtvrté očkování hexou mu už nenecháme dát. Nebudeme ve strachu čekat...co bude následovat! Ta doby za staré éry je pryč. V té době byl špekáček špekáčkem a i očkování bylo jiné. Dnes špekáček je separát a zdravotnictví jen dobrý kšeft!

Copyright Miloš Palatka – ALMI