Rizika očkování
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Nežádoucí účinky

Podělte se s ostatními se svými zkušenosti s nežádoucími účinky očkování.
Není nutná žádná registrace, u zveřejněného textu bude ukázáno jen jméno, které uvedete! Telefon a mail uveďte v případě Vašeho zájmu, tyto údaje nebudou u příspěvku ukázány.

Vložit příspěvek

Zapni si JavaScript, abys neviděl tyto kontroly. Kolik je tri|krat|sest?

Příspěvky

25.5.2016
Jana

První syn plně očkovaný dle očkovacího kalendáře, navíc i proti rotavirům a pneumokokovým infekcím. Druhého syna jsme také nechali naočkovat Rotarixem, po tomto očkování jsme ale začali být u něho velmi ostražití (co se očkování týká). Po první dávce Rotarixu měl totiž takový průjem, že jsem myslela, že to nemůžeme ani ustát, to ale nebylo vše, příšerně několik dní řval opravdu jako lev, byl k neutišení a nebyl to obyčejný pláč! Ihned jsem volala pediatrovi, ale ten to jen komentoval tím, že je to NORMÁLNÍ reakce a divil se, proč "plaším"!!! Pro mě naprosto neuvěřitelná reakce lékaře. Asi v nějakém pomatení smyslů jsem ho nechala naočkovat i druhou dávkou, ale příšerný řev se opět opakoval. Po této zkušenosti jsme nakonec povinnou hexu odsunuli až na devátý měsíc věku, ale přesně od začátku tohoto očkování syn trpí na velmi časté a velmi dlouho trvající problémy s dýchacími cestami - rýma, celkové zahlenění bez vnějších projevů rýmy, kašel, navíc pozoruji i vývojové opoždění. Priorixem očkovat nehodláme, nebo alespoň ne do případného nástupu do školky, a tak pevně věříme, že snad do té doby páni poslanci zmoudří a nechají na každém rodiči, zda chce nebo nechce své dítě nechat očkovat a případně proti čemu... Kdybych měla třetí dítě, očkovat nedám, opravdu ty komplikace za to nestojí, max. očkování proti tetanu.

19.4.2016
Barbora

Prosím Petru Langovou, která vložila příspěvek dne 5.2.2016 - odkaz, který jste vložila (facebook.com/down...81ZKY.docx) mi bohužel nefunguje a moc by mě zajímal.
Pokud byste si našla tu chvilku, prosím znovu o zaslání odkazu sem, nebo na můj email: barciba@seznam.cz.
Moc děkuji!

31.3.2016
Jan

Náš syn po druhém očkování hexavakcínou skončil na JIP. Asi po týdnu po očkování po půlnoci začal zvracet. Na pohotovosti nám bylo řečeno, že to nic není a že musí mít dietu ( jakou dietu? byl pouze kojen! ). Nakonec v ten den Naše lékařka po shlédnutí Našeho Adriánka konstatovala, že musí do nemocnice na pozorování. Byl přijat v ten den na dětské oddělení. Moje paní s ním zůstala v nemocnici. Byla mu zavedena kanyla. Po dvou dnech se jeho stav zhoršil natolik, že byl převezen na JIP se silným průjmem. Neudržel v sobě vůbec nic. BYLO TO STRAŠNÉ! Malý neustále strašně plakal a nebyl k utišení. Nejhorší den nás čekal o víkendu ze soboty na neděli. Vypadalo to, že umře. Lékař který měl noční službu se na něho nepřišel podívat i po naléhání setry ( to jsem slyšel jak to šeptala sestra druhé sestře¨). Navíc ze soboty na neděli neměl kanylu a přitom průjmoval co do něj vlezlo. Byl potažený šedou kůží, zapadlé černé očička které se jen dívaly jedním vytřeštěným směrem. Nebyl to brekot..byl to křik! Sestra která přišla na ranní směnu brečela a nevěřila vlastním očím co se to za tu noc s ním stalo. Sehnala zástup lékaře a ten mu zavedl kanylu a dostal antibiotika širokospektrální. Byla mu diagnostikována EKOLI 121. Nevíme kde to mohl dostat. Nakonec se ho podařilo zachránit díky schopné primářce dětského oddělení. Když byla položena otázka lékaři zda má s jeho onemocněním spojitost očkování...bylo nepřímo řečeno, že ano, ale to nikdo nedá na papír a nikdo z lékařů to neřekne na plná ústa! Po třetím očkování dostal po týdnu horečky 40st a to po dobu 4 dnů. Nakonec dostal antibiotika a ta mu zabrala. Čtvrté očkování hexou mu už nenecháme dát. Nebudeme ve strachu čekat...co bude následovat! Ta doby za staré éry je pryč. V té době byl špekáček špekáčkem a i očkování bylo jiné. Dnes špekáček je separát a zdravotnictví jen dobrý kšeft!

24.2.2016
Gabriela

Jako zdravotní sestra na ARu jsem se starala o pacienta, který permanentně ochrnul od krku dolu po vakcíně proti chřipce. Před vakcínou to byl zdravý 50 letý chlapík v plné síle. První projevy nežádoucích účinků začly pár hodin po vakcinaci. Do tří dnů ležel na ARu s umělou plicní ventilací. Dcera měla ošklivou reakci po vakcíně BCG co se píchala 4. den po narození. Těsně po vakcinaci zešedla, začala hůře jíst, spát a častěji plakat. Po každém jídle se kroutila jakoby bolestí. Dva týdny měla problémy s dechem, dýchala trhavě. Chodily jsme pak rok a půl na kalnetizaci s hnisavou ránou na ramínku. Syn má ošklivý atopický exém, který začal v někdy v době po druhé Hexe a po třetí dávce se ještě zhoršil. Po těchto zkušenostech jsem dnes s očkováním víc než opatrná.

22.2.2016
Katka

Syn po ockovani prestal dobre spat, je mu skoro pet a kazdou noc se budi. Dale ma ekzem, ktery se s kazdym ockovanim zhorsoval. Stale s nim bojujeme. Dcera temer dva roky neockovana, krasne spinka cekou noc a kuzicku ma porad jako miminko, takze za me je to jasne

15.2.2016
Karolina

My jsme dopadli špatně po povinném očkování Priorixem. Do té doby naprosto zdravý klouček jen trpí. Začalo to vysokými horčkami v den očkování (přes 39°C), které pokračovaly několik dní, do toho měl plnou pusu aftů, průjem a začaly přšerné břišní koliky. Není nic horšího než vidět své dítě řičet (doslova; ne křičet, ale opravdu řičet) bolestí do ochraptění, které se svíjí, leze bříškem po zdi, válí se po zemi... Po hrozných peripetiích jsme se dostal ke gastroeneterologovi- těžká intolerance laktózy (nesnese ani pečivo, bez Espumisanu a rektální rourky nevystrčíme nos). Ale tím to bohužel nekončí. Od očkování 30.10.2015 má už třetí ATB- hnisavá angina, laryngitida, febrilní křeče, záněty dutin, rýmy, kašle... V podstatě jsme už skoro 4 měsíce zavření doma...
Do očkování to byl zdravý klouček, teď téměř není den, aby se něco "nevyvrbilo". Časté buzení a bolestivý pláč už považuji za "banalitu". Většina mých kamarádek očkování touhle hnusnou vakcínou odložila a i přesto všechny děti po ní měly ošlivé horečky a další nežádoucí rekce. Nechápu proč takové svinstvo rvou do dětí.

8.2.2016
NELA

Dobrý den,

chci se podělit o naši zkušenost s očkováním. Nezaznamenali jsme tak vážné reakce, jako jiní zde, ale přesto nás očkování stálo mnohé trápení. Když se nám narodila naše dcerka, začali jsme studovat informace o očkování. Rozholi jsme se povinné očkování hexavakcínou odložit, dokonce jsme se rozhodli i pro šetrnější pentavakcínu Pediacel (bez žloutenky), která obsahuje méně hliníku a je účinnější proti pertusii. Prosadili jsme si také schéma 2+1. I přes to se po očkování dceři objevil atopický ekzém, který se s každou dávkou stupňoval, byla podrážděná, krátce po jedné dávce onemocněla zánětem průdušek. Po poslední dávce se objevila vyrážka po celém těle. S ekzémem si nedokázala poradit pediatrička ani kožní lékařka. Vyzkoušelu jsme snad všechny krémy... Nakonec nám velmi pomohla homeopatie a krém skin-cap, který nám doporučila kamarádka. Byl to dlouhý boj a nyní před námi stojí očkování MMR. Moc se nám do toho nechce, zvlášť po té, co synovec, který očkování touto vakcínou prodělal před třemi týdny, měl několik dnů trvající horečky přes 40, nechtěl spát, špatně jedl a neustále jen plakal...

5.2.2016
Petra Langová

Ahoj všem. Své první dítě jsem očkovat nechala. Zarazilo mne ale, že lékařka vůbec neukazovala příbalové letáky, žádné informace neříkala- v podstatě se očkuje a hotovo i když v informovaném souhlase je, že jsme byli poučeni. Po 3.očkování hexy přestala dělat to, co uměla- nežvatlala. Z inteligentního dítěte najednou tupě hledící troska. Sice se z toho dostala, ale dále již očkovat nebudu. Z okolí to vidím jasně, co to dokáže s dětmi udělat. Pátrala jsem po tom asi 2 roky, jezdila jsem na semináře, četla jsem knihy. Nakonec jsem o tom začala aktivně informovat lidi okolo sebe, aby se rozhodovali informovaně a nikoli neinformovaně podřizovali. Jde o to, aby ať se rozhodnou z očkováním jakkoliv, aby měly adekvátní informace z obou stran. Já jsem si pro sebe udělala takovou úvahu o všech aspektech očkování. Dávám to dál: facebook.com/down...81ZKY.docx

3.2.2016
Marcela

Před 7mi lety jsem se nechávala očkovat proti invazivnímu meningokokovému onemocnění sérologickéskupiny C. FSM IMMUN od Baxter. Při 3tím očkování jsem dostala horečky, tuhla mi šíje, boleli mě všechny svaly, stěží jsem se hýbala. Po zkruba 2letech jsem z ničeho nic dostala zánět dutin, který přetrvává, nahluchlá jsem na levé ucho, jsem strašně unavené, při každém stersu mi vyskáčí pupínky po celém těle, mívám zvýšenou teplotu kolem 37,2°C.

30.1.2016
Daniela Mich.

Moje půlroční dcera byla zdravé spokojené miminko. Po prvním očkování hexou dostala průjem tak silný, že jsme museli měnit několikrát oblečení a postel vystlat jednorázovými podložkami. K tomu měla zvýšenou teplotu a celou noc se budila (ona, která se od narození budila tak 1x za noc). Trvalo to asi 3 dny. Doktorka na to nic a že je to normální. Teď když měla půl roku, tak ji doktorka chtěla naočkovat hexacinu se synflorixem naráz. Oponovala jsem, že je to na tak malé dítě velký nápor a že nesouhlasím. Načež mi začala vyhrožovat a vykládat něco o očkovacím plánu. Poslala jsem ji k šípku a nechala naočkovat ,,jenom´´ hexacimu. Výsledek? Několik dnů horečky, průjem, dítě vzbuzené každou hodinu (spávala do té doby už celou noc), plačtivá, nechtěla pít, prohýbala se mi do luku a zrychleně třepala hlavičkou ze strany na stranu. Teď má záchvaty pláče, kdy úplně zrudne a je až nepříčetná. Očkování proběhlo 2 týdny zpět a nevím, zdali se na synflorix nevyprdnu a nenajdu si jinou doktorku. Na závěr ještě dodám, že po každém očkování dostala do týdne rýmu jak blázen a že před zahájením očkování jako takového vůbec žádnou neměla.

Copyright Miloš Palatka – ALMI