Rizika očkování
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Nežádoucí účinky

Podělte se s ostatními se svými zkušenosti s nežádoucími účinky očkování.
Není nutná žádná registrace, u zveřejněného textu bude ukázáno jen jméno, které uvedete! Telefon a mail uveďte v případě Vašeho zájmu, tyto údaje nebudou u příspěvku ukázány.

Vložit příspěvek

Zapni si JavaScript, abys neviděl tyto kontroly. Kolik je tri|krat|sest?

Příspěvky

7.10.2016
Tereza, Hana, Karolína

Dobrý den,
jsme žákyně devátého ročníku ZŠ Závodu míru v Pardubicích a již druhý rok děláme projekt na Festival vědy a techniky. Letos se zabýváme očkováním hexavakcínou a jeho následky. Jsme v kontaktu s odborníky a také jsme oslovily laickou veřejnost. Zajímal by nás, ale hlavně názor rodin, kterých se toto týká. Moc bychom ocenily, kdybyste byli ochotni nám poskytnout pomoc a podrobněji nám povyprávěli Váš příběh. Vaše osobní údaje nebo cokoli jiného, co byste nechtěli, aby bylo uvedeno v našem projektu uvedeme anonymě. Pokud by Vám nevadilo se nám s tím svěřit, ozvěte se prosím na e-mail macasovat@gmail.com.
Děkujeme za pomoc, Tereza Macasová, Hana Kárská, Karolína Řádková

30.9.2016
Tomáš

Všechno co se zde popisuje je pravda. Bohužel z vlastní zkušenosti. Třetí dávka hexavakcíny spolu s Prevenarem nám otočila život naruby. Náš syn si po téhle sr...ce přestal broukat, přestal komunikovat, naprostý nezájem. Do té doby měl moc rád zpěv maminky. Víte ale co je nejhorší? My jsme to jen tak nenechali a volali do všech očkovacích center v republice a nemuseli jsme nic říkat, oni se nás na tyto příznaky ptali sami. Lékaři o tom ví, SUKL o tom ví, ale ti šmejdi to mají tak zalobované, že se s tím nic neudělá. Hexavakcína je celá špatně.

27.9.2016
Kateřina

První dítě dostalo vakcíny podle očkovacího kalendáře a odnesl to "jen" (v porovnání s jinými) horečkami a atopickým ekzémem. Dcera byla zatím bez reakcí na očkování do 16.měsíců, kdy dostala MMR. Myslím, že se jí úplně rozsypala imunita - objevil se jí ekzém, během 3 měsícíců po očkování měla - 3x virózu (rýma, kašel, zvracení, horečky až 40,5), 2x zánět středního ucha (1x prasklý s ATB), zánět spojivek a skončilo to 7.nemocí (nohy-ruce-ústa). Doma jíme zelené potraviny (ječmen a chlorellu GW) a ihned po očkování se jich začala sama dožadovat. Po 3 měsících se zdá, že má imunitu opět v pořádku a od té doby nebyla nemocná. Asi za 2 měsíce by měla dostat přeočkování. Vážně uvažuju, že ho nedáme.

25.9.2016
Lenka

Dcera se po 2 hexavakcíně začala osypávat a po několika měsících nám stanovili diagnózu - histiocytóza z langenhansenových buněk. Všichni doktoři nám samozřejmě tvrdí, že po očkování to být nemůže...

16.9.2016
Hela

Nase dcera dostala ve 4. a 6. mesici Hexa a Pevenar vakcinu ve stejny den. Prvni davka ve 4. mesici: pouze horecka. Davka v 6. mesici byla doprovazena hodinovym pistivym krikem a i presto, ze s nami jiz pred ockovanim komunikovala, smala se, vyhledavala nasi pozornost, po ockovani to bylo uplne jine dite. Prvni den po ockovani mela horecky a naprosto s nami nekomunikovala. Druhy a treti den jiz horecky nemela, ale nenavazovala s nami zadny ocni kontakt. Zkouseli jsme s ni navazat kontakt, hrat si s ni, ukazovat ji veci. Zadny usmev a zadny pohled do nasich oci. Jako bychom neexistovali. Byly to nejhorsi chvile naseho zivota. Potom se z toho dostala a zase zacala byt jako driv. Trvale nasledky nepozorujeme. Doktorka se nad reakci podivila a rekla, ze to bylo z horecky. Znovu podotykam, horecku mela pouze prvni den. Nyni resime jak dal - pristi mesic ma dostat dalsi davku, ale myslim, ze do toho uz nepujdeme.

10.9.2016
Jarmila

Očkování hexavakcinou: První očkování teploty, konec pravidelného spani...druhe očkování teploty a třídenní plac za týden 14 dni ryma to samé třetí očkování. Po ctvrtem očkování v noci hrozny jekot a prohybani se do oblouku,vyrazka. Další očkování uz dávat nebudu a další dítě urcite ockovat nenecham.

23.8.2016
Veronika

Ráda bych se podělila o svou zkušenost. Dcera prodělala jen povinná očkování, po hexe měla nepříjemné reakce, které jsem ale považovala za nutné zlo....přestala spát, pravidelně jíst, objevily se noční běsy a ekzém na zadečku v místě vpichu. Reakce po MMR mě ale děsí do dnes. Dvanáctý den po MMR mi upadla do křečí, třásla se po celém těle, prstíky měla zkroucené obracely se jí oči v sloup. Druhý den horečka a po několika dnech horeček se osypala. Celé to trvalo tak týden a zdálo by se, že už to bude dobré. Ovšem čtyři měsíce poté se u dcery vyskytla Henoch Shonleinova puprura- velmi vzácné autoimunitní onemocnění....a reakce Dr.? To mohla mít po čemkoliv, takže nehlášeno......

21.8.2016
MONIKA

Očkovala jsem dceru - druhé dítě ve 12-ti měsících a po hexavakcíně začala při rozzlobení a neuspokojení bít hlavičkou do postýlky, do země, přijít ke mě a kousat mě do ruky, nohy, štípala nechtíkama a koukala na mě, co já na to... po nějakém měsíci mi to přišlo už víc, než běžný dětský vztek a nasadila jsem homeopatika. Hlavičkou už nikam nebije a kouše mě tak 1-2x za den. Velký úspěch, ale bojím se dalšího očkování a nevím jak z se toho zapeklitého koloběhu vymanit.

Naše malá jen štípe , hlavně při usínání. Jinak pokud byl problém tak bych neočkovala, je to první známka že se něco děje. Léčba dítěte vás pak bude stát více jak případná pokuta a do školky ji stejně nebudete moci dát jako já. Viděli jsme v ordinaci při 3 leté kontrole chlapečka , kterého očkovali i když měl dost silný ekzém - některé boláčky byly až do živa. Nevěděla jsem zda matku varovat či ne, plno lidí věří lékařům až za hrob. Ta vyrážka bylo dost vážné varování že imunita má problém a hned do něj perou další látky. Lékaře to nezajímá , má od Vás povolení , takže je za vodou. Jinak očkování jsem již nepovolila.
A druhé co čekáme už ani náhodou očkovat nebudem. Řekla jsem to své lékařce a ta nám sdělila že je to naše věc a dítě nám vezme . Je málo lékařů co se takto zachovají . Hlavně straší přistěhovalcema atd. atd . Přeji všem zdravé a vitální děti .

2.8.2016
Katka

Čtu Vaše příběhy a je smutno. Máme vnučku 2,5 rozhodli jsme se neočkovat zatím nebyla nemocna tedy jednou měla rýmu ještě chci zminit že nebyla kojená. Vy kdo se rozhodujete jestli dát očkovat pročtěte si všechny dostupné informace.

20.7.2016
Eva Kupilíková

Očkovala jsem dceru - druhé dítě ve 12-ti měsících a po hexavakcíně začala při rozzlobení a neuspokojení bít hlavičkou do postýlky, do země, přijít ke mě a kousat mě do ruky, nohy, štípala nechtíkama a koukala na mě, co já na to... po nějakém měsíci mi to přišlo už víc, než běžný dětský vztek a nasadila jsem homeopatika. Hlavičkou už nikam nebije a kouše mě tak 1-2x za den. Velký úspěch, ale bojím se dalšího očkování a nevím jak z se toho zapeklitého koloběhu vymanit.

Copyright Miloš Palatka – ALMI