Rizika očkování
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Nežádoucí účinky

Podělte se s ostatními se svými zkušenosti s nežádoucími účinky očkování.
Není nutná žádná registrace, u zveřejněného textu bude ukázáno jen jméno, které uvedete! Telefon a mail uveďte v případě Vašeho zájmu, tyto údaje nebudou u příspěvku ukázány.

Vložit příspěvek

Zapni si JavaScript, abys neviděl tyto kontroly. Kolik je tri|krat|sest?

Příspěvky

28.1.2017
Lenka Kniha

Očkovahla jsem 3letého syna Prevenarem a 17 měsíční dceru první Hexavaxcínou. Tři týdny po očkování jsou děti stále nemocné. Syn po čtyřech dnech očkování zvracel a měl průjem, obě dvě děti mají zelenou rýmu a kašel. Jejich imunitní systém se viditelně zhoršil. Dcerce se nyní objevuje reakce na kůži exém, s ním bojoval i můj syn rok ,než jsme zjistili že má alergii na kravskou bílkovinu -prošel si všema hexavakcínama. Můj finální závěr je, že už očkovat dál nebudu. reakce jsou jasné a nechci podporovat tento nesmyslný lobing.

23.1.2017
Štěpánka

MMR 6tý den průjem a zvracení, horečka přes 39, 9 tý den znovu zvracení, průjem stále trvá, 10tý den vyrážka a nechce kakat, pokračuje to další týden. Jedna příhoda s příšerným pláčem! V dalších dnech ekzém ( Nikdy dřív nemívala)! Hned po očkování změna chování( připadalo mi, že se šíleně bojí a to věcí, kterých se dřív nebála)! Postupně se to lepší, ale další očkování určitě nedáme! Lituji, že jsem nebyla chytřejší a nechala jsem očkovat!!!

23.1.2017
Lucka

Dcera byla očkována kolem 3. měsíce hexou, reakce pouze zvýšená teplota a podrážděnost. Dětská mě přesvědčila, že Prevenar 13 je důležitý, ale odmítla jsem oboje očkování najednou, tak první dávka Prevenaru následovala za 2 týdny po hexe. Reakce - večer horečka kolem 39, která trvala 3 dny, malá nechtěla pít, ohýbala se při kojení do oblouku a co bylo nejhorší, přestala se na nás usmívat a reagovat na nás a hračky, tento stav trval 5 dní! Už je v pořádku, jen se objevil atopický ekzém, alergie na mléko a přetrvává porucha spánku. Do očkování se budila 2-3 za noc, nyní 7-12x za noc.Další očkování jsem odložila a nevím, zda budu mít odvahu nějaké další dát.

16.1.2017
Hanka

Máme druhé vytoužené dítě, po 9ti letech. Měla novorozeneckou žloutenku, pozoruji začínající dermatitidu. Hodně váhám ohledně očkování. Jsem astmatik, alergik, manžel též. Vracím se k poznámkám v synově deníku a u očkování mám několik poznámek. TBC - otok v místě vpichu. 4. dávka hexavakcíny - bolest nohy, přestal chodit, teplota, nepřetržitý řev 2 dny. Havrix - alergická reakce, horečka, apatie, nechutenství (diazepam). Doočkován v zahraničí - nechutenství, opakované laryngitidy, jednou i zánět hltanu. Horečka, vyrážka. Takže opravdu nevím, jak se rozhodnout. Jsem pragmatický člověk, s anafylaktickými stavy mám osobní zkušenost, stejně jako několik známých s dětmi, které tráví čas po nemocnicích, protože 'si vylosovaly' statisticky cosi...

16.12.2016
Helena

Reakce na první dávku Prevenar 13 v 18. týdnu - syn se ve svém vývoji vrátil o 14 dní zpět - přestal se otáčet v postýlce a pouze kopal nožičkama. Tento stav odezněl po týdnu. Měl mírně zvýšenou teplotu na 37,5°C.

2.12.2016
Marcela

Nedá mi to a musím se také podělit o zkušenost s očkováním. Syn byl ukázkové miminko,po šestinedělí krásně spinkal celou noc. Druhá dávka hexavakcíny vše změnila.Začal se budit po třech hodinách,to ještě šlo.Nyní mu bude 6 měsíců a déle než 2 hodiny v kuse v noci nespí. Také pozoruji výrazné zpomalení motorického vývoje. Jinak je kojený a začínáme z příkrmy.Zatím papá všechno co mu dám. Vážně přemýšlím jak se vyhnout přeočkování v roce. Je velice smutné jak je naše zdravotnictví a legislativa hluchá a slepá ke všem nežádoucím účinkům očkování.

25.11.2016
Ingrid

Dobrý den, musím se podělit také zkušenosti... Mám půlroční holčičku a máme za sebou dvě dávky Hexavakciny a tímto končíme, žádnou nedostane. Jak to bylo krásné miminko když se narodilo to obdivovala i p. Doktorka, pořád říkala: "nemá ani flíček". Po vakcinaci hned jsem zpozorovala změnu chování, už nespala celou noc, podrážděná, plačtivá, nesní ani půlku z toho co předtím, a nakonec po druhé dávce ekzém pod očičkama. Měla jsem se zajímat o NU po očkování mnohem dřív. Doktorka mi nic neřekla ne informovala o možnostech 2+1 nebo 3+1 prostě hned po porodu kdy naočkovat a čím dřív tím líp.

6.11.2016
Šárka

Můj syn má za sebou 3 dávky hexy a tímto s očkováním končím!!!!Jestli budu mít druhé dítě,tak mně ani nenapadne abych ho dala naočkovat!!!! Je to svinstvo, koukněte na YouTube Mudr.Ludmila Eleková,nežádoucí účinky očkování

12.10.2016
Natálie

Dobrý den, první a druhý Infanrix hexa proběhl tzv. v pohodě, když pominu noční probouzení po 2 hodinách. Ovšem třetí dávka to změnila. Syn asi po dva dny divně plakal, na obličeji se mu udělala vyrážka, další se mu udělala u očička ta se léčila kortikoidy. Další vyrážka se objevila ve formě suchých map na ručičce na tu nezabralo nic. V místě vpichu se začala objevovat hnisající bulka se zelenavým hnisem postupně až cca 1 cm hnisavý puchýř s tvrdým otokem okolo asi 5 cm celé. Trvalo to 2 měsíce, doktorka vyčkávala, takovou reakci ještě neviděla. Chirurgicky se to vypustilo a vystřihlo. Po další dávce Infanrixu to samé. Do týdne mu začali bolet nožičky, napřed ta co do ní dostal obě očkovaní dále jen ta druhá, a to tak, že v ní měl křeč či co a hodně bolela, musela jsem ho jen opatrně nosit, každý i malinký dotek ho bolel. Vůbec nechodil. Obvykle další den to bylo podobné. Postupně kulhal až se to upravilo a chodil normálně. Trvalo to víc než rok a vracelo se to asi po týdnu. Mimo to syn dostal opět vyrážky hlavně v obličeji. Na klíční kosti se mu objevil tvrdý výrůstek. Na rtg nic, nikdo nevěděl co to je, jen jsme to měli sledovat. Asi po půl roce to samo od sebe zmizelo jen kousek od toho se objevili bílé skvrny. Opět matičky nepomáhají. A světe div se teď skoro v šesti letech bez přeočkování Infanrixem, které naše doktorka odkládala až k šestému roku z důvodu reakcí, se vyrážky i letitý ekzém ztratily. Infanrix nám nesedl, proto jsme se snažili hledat alternativu k Infanrixu, o tom paní doktorka nechtěla slyšet. Manžel se dozvěděl o testech na imunologii a tak syna objednal. Najednou paní doktorka povolila Boostrix pro přeočkování v 5-6 roce (zvrat po 7mi dnech). Ovšem do žádanky na imunologii napsala, že jsme mu nateklá místa hnisem mohli způsobit my respektive já. Dala manželovi kartu a žádanku. Když jsem otevřela kartu bylo tam, jen jedna hlášená vyrážka a u prvních problémů s Infanrixem poznámka "imunologie? Alergologie?" Takže už tenkrát jí to bylo divné, ale nikam nás neposlala ani o nám nic nedoporučila. Teď se tváří jako by jsme si jen vymýšleli. Jsem ráda, že mám zdravého syna. A už ho nenechám očkovat. Připadá mi jako by se dostal z nějaké toxikace. Přeju všem zdravé děti.

9.10.2016
Nela

Dobrý den,
syn Honzík po první hexa lehce zvýšená teplota, po druhé dávce ve 4 měsících přesně ode dne očkování špatně spal. Asi měsíc a půl se budil v noci co hodinu. Jsem na syna sama, bylo to náročné. Už před prvním očkováním jsem se zdráhala ho dát, ale nechala jsem se uchlácholit letáčkem od výrobce, který mi dala naše lékařka. Od druhé dávky jsem se do toho dost ponořila, přečetla vše možné, shlédla i videa vč. zahraničních. Nyní je synovi rok. Odkládala jsem třetí dávku a vím už, že mu ji nedám. Nemáme žádné problémy, ale ani je nechceme. Příběhů, kde rodiče začínají "měla jsem pocit...." už jsem přečetla dost. Děkujeme. Raději se budu starat o dobrou stravu a duševní pohodu malého i svou. Syn je stále kojený. Všem přeji krásné dny!

Copyright Miloš Palatka – ALMI